YOGATON 2022


V sobotu 19.11.2022 sa od 13:00 h bude konať workshop o joge v priestoroch malej sály Domu kultúry v Skalici. Podujatie bude v komornejšej atmosfére s obmedzeným počtom miest, preto v prípade záujmu si prosím miesto vopred rezervujte.

U tých, ktorým vstúpila do života, si nájde vždy svoje miesto, a to častokrát vďaka účasti na niektorej zo spoločných lekcií. Jóga má toľko podôb a tvárí,  že sa v nej nájdu pokojné duše, ale i energické osobnosti. Ale ako si zvoliť ten správny typ jógy? Ideálne je vyskúšať viac druhov a vybrať si. A práve náš workshop je skvelou príležitosťou spoznať jógu v mnohých podobách a zažiť skvelú a energickú lekciu s našími známymi hosťami. Čaká na vás sobota plná jógy so skvelými lektormi: pozvanie prijali Adriana Pročková, Mária Ondrasik Šišková a Fredy Ayisi. Príďte si s nami oddýchnuť v pohybe!

So sebou si prineste vhodné oblečenie, svoju podložku na cvičenie a prezúvky.

Medzi lekciami je k dispozícii ovocie, káva a zapojiť sa môžete do foto našich súťaží.

Miesto konania: Dom kultúry Dušana Jurkoviča, Námestie slobody v Skalici.

PROGRAM AKCIE:

12:30 – 13:00 h 

REGISTRÁCIA – prezentácia účastníkov

13:00 – 14:00 h

BREATHONTOLÓGIA – Mária Ondrasik Šišková, Chicago

14:00 – 14:45 h

YOGA CHALLENGE – Martina Wagner, Skalica

14:45 – 15:15 h

PRESTÁVKA na občerstvenie (ovocie, ľahké občerstvenie, káva, čaj), tombola

15:15 – 16:15 h

MEDITÁCIA V POHYBE – Adriana Pročková, Bratislava

16:15– 18:00 h 

CREATIVE YOGA – Fredy Ayisi, Bratislava

18:00 – 19:00 h

Spoločné rozprávanie o tom, čo nám joga priniesla do života

Ďakujeme za Váš záujem a podporu podujatia a tešíme sa na stretnutie s Vami.

Adriana Pročková, certifikovaná inštruktorka jogy I., II., III. kvalifikačného stupňa, absolventka ročného štúdia Jogovej filozofie a etiky na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, absolventka najvyššieho stupňa Jogovej terapie na FTVŠ UK v Prahe, 1.trénerská trieda Licencia A s medzinárodnou platnosťou (organizované Českou akadémiou jogy). Je spoluzakladateľkou akreditovanej jogovej školy Yoga Vidya, majiteľkou jogovej školy v Haliči a organizátorkou úspešných jogových podujatí. Je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave, po ukončení 13-ročnej praxe vysokoškolského pedagóga sa od r. 2003 venuje vedeniu rodinného podniku v oblasti reštauračných a ubytovacích služieb a neziskovým aktivitám v rámci neziskovej organizácie. Profesionálne pôsobí ako lektorka jogy, vedie skupinové lekcie tradičnej jogy a jogovej terapie vo svojom centre v Haliči, aj v Bratislave, súkromné lekcie jogy pre firemných klientov a jogovú terapiu pre individuálnych klientov. Pôsobí ako lektor vzdelávania inštruktorov tradičnej jogy a jogovej terapie 1. – 3.kv.stupňa. V súčasnosti sa zaoberá štúdiom ajurvédy a jej prepojením s praktizovaním jogy.

Maria Ondasik Šišková získala certifikát breathontologie v kanadskej škole Evolution. Svoju certifikáciu doplnila štúdiom kundalini a hatha jogy v Škole Jógy a Prírodnej Terapie v Toronte. Viac ako 15 rokov obohacovala svoje vedomosti v oblasti liečenia, ajurvédy, sebauvedomenia, spirituality a šamanizmu v Bioenergetickom inštitúte a Berdhanyinom učení. Mária sa narodila na Slovensku a vo svojich dvadsiatich rokoch sa presťahovala do Spojených štátov. Vždy ju fascinovalo sebauvedomenie, meditácia, mystika a spiritualita, na dosiahnutie hlbšieho pochopenia života, vnútorného pokoja, rovnováhy a harmónie. So svojím dosiahnutým porozumením a uvedomením a úprimnou túžbou pomôcť a posilniť ostatných, učí dnes svojich študentov prostredníctvom starých techník jogy, meditácie, ajurvédy a pránájámy, aby aj oni sami našli svoje vlastné vnútorné vedenie, sebauvedomenie a vyrovnanosť cez výzvy dnešnej doby.
Breathontológia je veda a umenie o tom ako využívať dych na podporu rovnováhy, regenerácie, celkového zdravia a sebauvedomenia. Dych je našim najdôvernejším celoživotným partnerom ktorého berieme za samozrejmosť bez toho, aby sme si uvedomili jeho obrovskú silu. Napadlo by vás, že ak zmeníte rytmus a hÍbku dychu, naštartujete tak prirodzenú schopnosť svojho tela sa zregenerovať a zharmonizovať po fyzickej, emotívnej či mentálnej stránke?

Fredy Ayisi, jeden z najuznávanejších priekopníkov moderného tanca na Slovensku, patrí medzi nejžiadanejších tanečníkov, vydal 3 hudebné albumy a je sedemnásobný majster Slovenska, dvojnásobný majster Európy a dvojnásobný majster sveta v karate. Jóge sa venuje od svojich 12-tich rokov a stal sa poprednou osobnosťou na Slovensku, ktorá aktívne prezentuje jogu.

„Objavujme svoje schopnosti.

Posúvajme hranice svojich možností.

Spoznávajme sami seba.

Tvorme svoju osobnosť.“

Fredy Ayisi

A ako opisuje Fredy svoj „joga štýl“?

Jeden štýl nie je lepší, ako druhý – vždy rozvíjam niečo iné. Dnes môže joga vyzerať takto, a zajtra úplne inak, podľa toho, čo cítim. Mám takú skupinu pokročilých, kde je joga pomalšia, precízna, málo sa rozpráva, sú dlhé výdrže. Keď som bol v Indii, tak ani nevedeli, čo je power joga. Videl som skákať a tancovať dedka v Indii, ktorý vravel, že cvičí jogu – dnes sa tým už nezväzujem, že čo je správna joga. Správna joga je to, čo je teraz práve dobré, v tomto okamihu.

Čo nás motivuje organizovať toto podujatie?
Chuť ukázať ľuďom, akým ľahkým a nenáročným spôsobom sa dá dopriať telu pohyb a uvoľnenie a mysli dodať oddych a kľud.

Pre koho je workshop určený?
Pre všetkých, ktorí majú chuť spoznať viac zo sveta jogy…
…pre tých, ktorí sa s jogou chcú prvý krát zoznámiť…
…pre tých, ktorí sa joge venujú a chcú objaviť ďalšie možnosti…
…pre tých, ktorí si chcú jednoducho zacvičiť…

Čo potrebujem so sebou?
Jogovú podložku, pohodlné oblečenie, prezúvky na chodenie (cvičí sa naboso), uteráčik.
Pri vstupe obdržíte tašku s drobnosťami na potešenie a ovocie, ktoré bude k dispozícii počas celej akcie.
Ostatné občerstvenie bude možné zakúpiť v areáli (občerstvenie, nápoje…).
Počas podujatia budete môcť navštíviť tiež prezentačné stánky a dozvedieť sa viac o zdravom životnom štýle.

Kde si môžem zakúpiť vstupenky?
Od teraz si môžete vstupenky objednať/rezervovať cez stránku www.yogatina.sk, cez mail info@yogatina.sk, odkiaľ vám zašleme ďalšie pokyny k platbe. Kontaktovať nás môžete i na sociálnych sieťach na FB Yogatina Skalica alebo IG wagner_yogatina.

Cena:
25,00 EUR alebo 600,00 CZK/osoba
(podujatie pre osoby od 16 rokov)