YOGATON 2023

V sobotu 18.11.2023 sa od 14:00 h bude konať workshop o joge v priestoroch malej sály Domu kultúry v Skalici. Podujatie bude v komornejšej atmosfére s obmedzeným počtom miest, preto v prípade záujmu si prosím miesto vopred rezervujte.
U tých, ktorým vstúpila do života, si nájde vždy svoje miesto, a to častokrát vďaka účasti na niektorej zo spoločných lekcií. Jóga má toľko podôb a tvárí,  že sa v nej nájdu pokojné duše, ale i energické osobnosti. Náš workshop je skvelou príležitosťou spoznať jógu v mnohých podobách a dozvedieť sa veľa zaujímavých informácií. Čaká na vás sobota plná jógy so skvelými lektormi: pozvanie prijali Ilona Ševelová z Hodonína, Fredy Ayisi z Bratislavy, Tereza Horníčková z Lednice a Skalicu bude zastupovať Martina Wagner. Príďte si s nami oddýchnuť v pohybe!

PROGRAM AKCIE:

13:30 – 14:00 h 

REGISTRÁCIA – prezentácia účastníkov

14:00 – 15:00 h

YIN YOGA – Ilona Ševelová, Hodonín, ČR

15:00 – 16:00 h

ŠIRŠAÁSANA – Martina Wagner, Skalica, SR

16:00 – 16:45 h

PRESTÁVKA na občerstvenie (ovocie, ľahké občerstvenie, káva, čaj), tombola

16:45 – 18:00 h

AYURVÉDA DINAČARYA – Tereza Horníčková, Lednice, ČR

18:00 – 19:30 h

CREATIVE YOGA – Fredy Ayisi, Bratislava

ZMENA programu vyhradená.

Lektori, ktorí budú podujatie sprevádzať:

ILONA ŠEVELOVÁ ako lektorka sa venuje cvičeniu a pohybu celý život. Venovala sa aktivitám a cvičeniu pre malé deti a neskôr jej k srdcu prirástla jóga. Jej lekcie Jóga pro zdravá záda môžete v súčasnosti navštíviť v jógovom štúdiu Mariejoga v Hodoníne. Ako sama rada hovorí: „Jógou sa snažím vrátiť telo a myseľ do detských čias…“
„Mé lekce a cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je všechny věkové kategorie. Jsem zastáncem přirozené krásy, volného pohybu, spokojené duše, a proto cvičím jógu, která mi to poskytuje. Snažím se některými cviky vrátit do dětských let, kdy se mým cvičencům uvolní mysl, na chvíli zapomenou na starosti a někdy si tak sami i pomůžou od různých bolestí. To je potom dvojnásobná radost – jejich a samozřejmě moje“.
Ilona svojou lekciou zaháji program od 14 h.

MARTINA WAGNER je organizátorkou stretnutia a počas programu povedie lekciu ako na pozíciu širšaásana, počas ktorej si krok za krokom ukážeme pozície vedúce ku kráľovne jógových ásan. „Jogu vlastne necvičím, ja jogu žijem…“ Tak jednoducho charakterizuje svoj postoj k joge Martina. „Rada by som účastníkom ukázala základné pozície, ktoré sú cestou k praxi stoju na hlave. Táto pozícia má blahodárne účinky, ale často pre svoju náročnosť nebýva bežnou súčasťou praxe. Účastníkom ukážem jednoduché principy, vďaka ktorým si túto pozíciu obľúbia.“

TEREZA MISAŘOVÁ stojí za projektom Ajurvéda česky, kde ukazuje ako zdravá, logická, kludne česká/slovenská a moderná ajurvéda je, považuje to za svoju misiu, zbaviť ayurvédu predsudkov. Učím stravovacie návyky od základov a píšem o to všetkom na svojom instagrame Ajurvéda česky, tvorí online programy, píše booky i ebooky a po novom o tom všetkom rozpráva i na Spotify. Všade ju nájdete pod „Ajurvéda česky“. Okrem toho učí jógu, organizuje jóga víkendy a akcie, sama seba opisuje ako „šíleného knihomola“, žije v krásnej Lednici so štyrmi chlapmi – dvomi malými, jedným veľkým a jedným celochlupatým jazvečíkom. 
„Spoločne sa počas podujatia porozprávame o niečom, čo nazývame v Ajurvéde Dinačarjá, čo znamená denný režim a spadá do Náuky o zdraví. Naučíme sa, ako neísť počas dňa proti svojej prirodzenosti, ako využiť cirkadiánny rytmus a orgánové hodiny k tomu, aby sme sme mali viac energie a bylo nám fajn. Domov si odnesiete fakt konkrétne praktické rady, čo robiť a čo nerobiť, naťukneme ajurvédské wellness i jedlo, a naučíme sa rannú 5-minútovku na podložke, ktorá nám pomôže naštartovať trávenie, metabolizmus a rozhýbať lymfu, aj keď práve nemáme čas hodinu na jógu. Moc sa na všetkých teším.“
Na Terezku sa môžete tešiť od 16:45 h.

FREDY AYISI, jeden z najuznávanejších priekopníkov moderného tanca na Slovensku, patrí medzi nejžiadanejších tanečníkov, vydal 3 hudebné albumy a je sedemnásobný majster Slovenska, dvojnásobný majster Európy a dvojnásobný majster sveta v karate. Jóge sa venuje od svojich 12-tich rokov a stal sa poprednou osobnosťou na Slovensku, ktorá aktívne prezentuje jogu.

„Objavujme svoje schopnosti.

Posúvajme hranice svojich možností.

Spoznávajme sami seba.

Tvorme svoju osobnosť.“

Fredy Ayisi

A ako opisuje Fredy svoj „joga štýl“?

Jeden štýl nie je lepší, ako druhý – vždy rozvíjam niečo iné. Dnes môže joga vyzerať takto, a zajtra úplne inak, podľa toho, čo cítim. Mám takú skupinu pokročilých, kde je joga pomalšia, precízna, málo sa rozpráva, sú dlhé výdrže. Keď som bol v Indii, tak ani nevedeli, čo je power joga. Videl som skákať a tancovať dedka v Indii, ktorý vravel, že cvičí jogu – dnes sa tým už nezväzujem, že čo je správna joga. Správna joga je to, čo je teraz práve dobré, v tomto okamihu.

Čo nás motivuje organizovať toto podujatie?
Chuť ukázať ľuďom, akým ľahkým a nenáročným spôsobom sa dá dopriať telu pohyb a uvoľnenie a mysli dodať oddych a kľud.

Pre koho je workshop určený?
Pre všetkých, ktorí majú chuť spoznať viac zo sveta jogy…
…pre tých, ktorí sa s jogou chcú prvý krát zoznámiť…
…pre tých, ktorí sa joge venujú a chcú sa dozvedieť viac…
…pre tých, ktorí si chcú jednoducho zacvičiť…

Čo potrebujem so sebou?
Jogovú podložku, pohodlné oblečenie, prezúvky na chodenie (cvičí sa naboso), uteráčik.
Pri vstupe obdržíte tašku s drobnosťami na potešenie a ovocie, ktoré bude k dispozícii počas celej akcie.
Ostatné občerstvenie bude možné zakúpiť (tyčinky, nápoje…).
Počas podujatia budete môcť ochutnať korenie a čaje značky INUTEA.

Kde si môžem zakúpiť vstupenky?
Od teraz si môžete vstupenky objednať/rezervovať cez stránku www.yogatina.sk, cez mail info@yogatina.sk, odkiaľ vám zašleme ďalšie pokyny k platbe. Kontaktovať nás môžete i na sociálnych sieťach na FB Yogatina Skalica alebo IG wagner_yogatina.

Cena:
33,00 EUR alebo 830,00 CZK/osoba
(podujatie pre osoby od 16 rokov)