Moja cesta k joge

Ako joga prišla do môjho života?

Za to, že sa joga stala mojou súčasťou, vďačím trom skvelým ženám a jednej výnimočnej:

Irke Chrapanovej, ktorá mi v novembri 2012 zavolala v sobotu večer z Bratislavy, či s ňou poletím na Srí Lanku a o dva dni neskôr už mi telo obmývali vody indického oceánu. Táto žena má vždy len veľkolepé (a rýchle) nápady!  

Sashke Ovečkovej, ktorá mi dovolila spoznať jógu v jej plnej kráse a počas úžasných dvoch týždňov na krásnom ostrove ma nechala sa do jogy úprimne zamilovať.

Majke Crlíkovej, ktorej jógové lekcie mi boli (a stále sú!) ohromnou inšpiráciou, a ktorá do mňa vložila obrovskú dôveru, keď mi dala príležitosť robiť lektorku jej klientom na lekciách Fit jógy od roku 2015 v jej štúdiu Marie Jóga v Hodoníne.

A nakoniec, ďakujem mami, nebyť teba, tak nič z tohto krásneho života nezažijem…

Moja cesta inštruktorky

Svoje prvé jógové lekcie som viedla viac ako rok v Centre voľného času bez nároku na odmenu. Ďakujem všetkým, ktorí ste sa mnou nechali viesť a posunuli ma tak ďalej na mojej vlastnej ceste. Lebo vďaka vám som mohla objavovať svoje medzery a rozvíjať sa ďalej. Po absolvovaní stoviek hodín praxe jogy, množstva workshopov a konferencií som napokon v roku 2016 získala certifikát inštruktorky jógy na Power Yoga Akademie v Prahe založenú Václavom Krejčíkom. I napriek tomu, že to bola ťažšia cesta, vybrala som si túto školu, lebo verím, že učiť sa od najlepších je tá najlepšia investícia do seba samého. Stále sa však považujem za večného začiatočníka, ktorý má pred sebou dlhú cestu. 

Po krátkej pauze, ktorú som venovala našej dcérke a rodine, som začala s projektom Welcome baby yoga, kde sa počas krátkych opakujúcich sa kurzov stretajú mamičky s deťmi a spoločne absolvujú lekie plné zábavy a potešenia. Veď ako inak pri deťoch. 

V roku 2019 som absolvovala kurz vedenia detskej jógy v Prahe pod vedením erudovanej inštruktorky Ivetky Komárovej. Inšpirovaná touto hravou formou jógy som vytvorila projekt Yoga FUN pre deti predškolského a školského veku. Lebo učiť sa od detí je to najlepšie, čo môže dospelák urobiť. 

I napriek tomu, že som viedla skupinové lekcie takmer denne, vždy som si našla čas i na svoju vlastnú prax. Kurz z človeka inštruktora neurobí. Joga je cesta a ja sa snažím neustále vzdelávať a napredovať, denne byť prostredníctvom sociálnych sietí v kontakte s ďalšími inštruktormi a nadšencami jogy, ktorí ma nekonečne inšpirujú.

Nebojte sa s jogou začať, hrozí vám len jediné: že si ju tak obľúbite ako ja, a nebudete už nikdy môcť prestať. 

Moje jogové motto

Ja jogu necvičím, ja ju žijem! 

Viac o tom, ako mi joga pomohla nájdete v článku publikovanom v mesačníku Skalický obzor 7/2018.

Sledovať moje aktivity môžete na FB Yogatina Skalica alebo na IG @wagner_yogatina 

Moje princípy

Som to, v čo verím

Meditujem s radosťou

Sedím, počúvam, čítam, behám, kreslím, píšem, tvorím, žehlím, umývam, ukladám, cvičím, jazdím, spievam, ... A ako meditujete vy?

Mám sa rada

Moje telo, môj chrám. Moja myseľ, moje božstvo. Svoje telo si hýčkam, lebo nemu vďačím za všetky pôžitky a vnemy. Aj vy ste už dnes svojmu telu poďakovali?

Jogu učím s láskou

Doposiaľ je pre mňa jóga prísunom energie, šťastia, sily, výziev, mnohých skúšok. Časť príjmov z lekcií preto vraciam vždy do kolobehu naspäť podporou zmysluplných projektov.

Ľudia a zvieratá sú moji priatelia

Tí, čo podržia nad vodou, tí, čo venujú pohľad alebo milý úsmev, tí, ktorí dovolia iným urobiť dobrý skutok... Niektorí sme silní, iní slabší, ale všetci sme si rovní, vzácni pozemšťania.